بیماری چاقی و مشکلات عاطفی از 7 سالگی دست به دست هم می دهند

براساس تحقیقات جدید که در کنگره امسال در مورد چاقی (ECO) در گلاسکو، انگلستان ارائه شده است، چاقی و مشکلات عاطفی، مانند احساسات خلقی و اضطراب کم، تمایل دارند تا دست کم از سن 7 سالگی به دست آورد. (28 آوریل - 1 مه).

تجزیه و تحلیل یک نمونه بزرگ ملی نماینده بیش از 17،000 کودک در بریتانیا نشان می دهد که صرف نظر از وضعیت اجتماعی و اقتصادی خود، دختران و پسران با چاقی در سن 7 سالگی بیشتر در معرض مشکلات عاطفی در سن 11 سالگی بودند که به نوبه خود، شاخص (BMI) در 14 سالگی.

محققان می گویند که احتمالا در معرض عوامل متعددی قرار دارد، در حالی که این مطالعه دلیل عدم چاقی و مشکلات عاطفی در دوران کودکی را بررسی نمی کند.

"کودکان مبتلا به BMI بالاتر ممکن است تبعیض مرتبط با وزن و عزت نفس ضعیف را تجربه کنند که می تواند باعث افزایش علائم افسردگی در طول زمان شود (همانطور که در بزرگسالان نشان داده شده است)، در حالی که افسردگی ممکن است منجر به چاقی شود که باعث افزایش احساس عاطفی از آسایش کالری بالا غذاها، الگوهای خواب ضعیف و آرامش "، دکتر شارلوت هاردمن از دانشگاه لیورپول، انگلستان، توضیح می دهد که این مطالعه را انجام می دهد. "یافته های ما برجسته اهمیت مداخلات اولیه است که هر دو وزن و سلامت روان را هدف قرار می دهند و پیامدهای منفی را در دوران کودکی به حداقل می رسانند."

نوجوانی یک دوره رشد کلیدی برای چاقی و مشکلات عاطفی است. اما چگونگی ارتباط آنها با هم در طول زمان مشخص نیست و تحقیقات کمی درباره شروع و همکاری این اختلالات در دوران کودکی و نوجوانی متمرکز شده است.

وضعیت اقتصادی اجتماعی پایین تر با شدت چاقی و سلامت روانی ضعیف ارتباط دارد، اما معلوم نیست که آیا ارتباط بین این دو نتیجه سلامت صرفا به عنوان یک اختلال اجتماعی و اقتصادی مشترک است.

در این مطالعه، محققان از مدل سازی آماری برای بررسی ارتباط بین چاقی و مشکلات عاطفی در 17152 کودک متولد شده در انگلستان بین سال های 2000 تا 2002 استفاده کردند که در مطالعه همستر هزاره شرکت می کنند - یک نماینده ملی در انگلستان، بیش از 19،000 افراد متولد در آغاز هزاره.

اطلاعات در مورد قد و وزن کودکان (BMI) در سنين 3، 5، 7، 11 و 14 سال جمعآوری شد و والدین پرسشنامه ای را درباره مشکلات عاطفی کودکان مانند احساس خلق و خوی کم و اضطراب پر کرده بودند. محققان برای تعدادی از عواملی که بر چاقی و سلامت روان تأثیر می گذارند شامل جنسیت، قومیت، وضعیت اجتماعی-اقتصادی و مشکلات رفتاری و نیز سلامت روانی والدین است.

 

با نوجوانی، حدود یک پنجم (693/137) از افرادی که دارای چاقی بودند نیز دارای سطوح بالایی ناراحتی های هیجانی بودند.

تجزیه و تحلیل یافته است که چاقی و مشکلات عاطفی در اواسط دوران کودکی و نوجوانی بین 7 تا 14 سالگی رخ می دهد، اما در دوران کودکی (3 تا 5 ساله).

به طور متوسط، دختران BMI و نشانه های عاطفی بالاتری نسبت به پسران 7 تا 14 سال داشتند، اما همبستگی و توسعه چاقی و مشکلات عاطفی در دختران و پسران مشابه بود.

پس از اتخاذ وضعیت اجتماعی-اقتصادی، ارتباط بین BMI و مشکلات عاطفی به میزان کمی کاهش می یابد و این نشان می دهد که ناسازگاری اجتماعی و اقتصادی می تواند رابطه بین چاقی کودکان و سلامت روان فقیر را توضیح دهد.

"خطر عمومی اجتماعی اقتصادی در توسعه چاقی و ضعف بدنی روانی می تواند با عوامل متعدد توضیح داده شود. برای مثال، مناطق دارای محرومیت اجتماعی و اقتصادی، دسترسی به غذای سالم و فضاهای سبز را دچار فقیرتر می کنند که ممکن است به افزایش چاقی و مشکلات عاطفی کمک کند دكتر Praveetha Patalay از دانشگاه کالج لندن انگلستان ميگويد كه اين پژوهش را رهبري ميكند، و اثرات كمبود خانوادههاي اجتماعي و اقتصادي را در بر ميگيرد.

"با توجه به افزایش میزان چاقی و مشکلات عاطفی در دوران کودکی، شناختن وقوع آنها یکی از اهداف مهم سلامت عمومی است، چرا که هر دو با سلامت ضعیف در بزرگسالی ارتباط دارند. گام های بعدی درک مفاهیم وقوع آنها و چگونه بهترین مداخله برای ارتقاء سلامت خوب است. "

نویسندگان اذعان می کنند که یافته های آنها ارتباطات مشاهده ای را نشان می دهد، بنابراین نتیجه گیری در مورد علت و معلوم نیست. آنها به محدودیت های متعددی اشاره می کنند، از جمله گزارش های مخدوش نشده، گزارش والدین و میزان خستگی که ممکن است بر نتایج تاثیر بگذارد.

تزریق ژل درجنت اباد|تزریق بوتاکس در غرب تهران| تزریق ژل در غرب تهران| جراحی زیبایی درغرب تهران| جراحی پلاستیک درغرب تهران| عمل زیبایی درغرب تهران| عمل بینی در غرب تهران| کلینیک دیابت در غرب تهران| رفع موهای زائد درغرب تهران| رژیم و لاغری | متخصص کلیه درغرب تهران| متخصص گوارش درغرب تهران| متخصص غدد درغرب تهران| متخصص پوست درغرب تهران| دیابت در غرب تهران| موهای زائد درغرب تهران | لیزر موهای زائد درغرب تهران